bip

Zapisz się do newslettera

Zapisz się › ›


Rodzina 500+
Rodzina 500+


Darmowa Pomoc Prawna
Darmowa Pomoc Prawna
Przejdź do zakładki projektu

Harmonogram

Koło Pszczelarzy w Chodzieży
Koło Pszczelarzy w Chodzieży

Artysta Kazimierz Słodowy
Artysta Kazimierz Słodowy

CHKG
CHKG
"XXIII Targi Gospodarcze 9 czerwca 2018r. - zapraszamy do udziału!"

Korona Stróżewo
Korona Stróżewo


Licznik odwiedzin

15632
A A A

Aktualności : NIETUSZKOWO Udane warsztaty wielkanocne

W poniedziałek 8 kwietnia w nowej sali świetlicy wiejskiej społeczność Nietuszkowa zorganizowała międzypokoleniowe warsztaty ozdób i dekoracji wielkanocnych. Uczestników odwiedziły Wójt gminy Kamila Szejner i jej zastępczyni Ewa Kubiś.


Co można zrobić z makaronu i dziecięcych baloników? Ano sporo. Jak się okazuje pomysłowość ludzka nie zna granic. A jeszcze jak się ma pod ręką trochę kleju, farby i kolorowych materiałów, a wszystko wsparte  doświadczeniem lub choćby odrobiną chęci, sukces murowany. Niektórym wyszły prawdziwe cudeńka.     

Inicjatorami warsztatów wielkanocnych były panie z Koła Gospodyń Wiejskich oraz prowadzącą zajęcia świetlicowe Moniką Maćkowiak, zaś całość doglądał obchodzący tego dnia urodziny sołtys Nietuszkowa Zenon Flitta. (Z tej okazji sołtys zaserwował wszystkim gościom pizze). W zajęciach uczestniczyły również panie z zespołu Rytm Nietuszkowa, ale mile widziani byli wszyscy mieszkańcy, którzy zechcieli skorzystać z okazji by posiąść nowe umiejętności. - Teraz od kiedy funkcjonuje świetlica, mamy gdzie się spotykać. Myślę, że to już stanie się tradycją i co roku przed Wielkanocą sołtys oraz panie z KGW zmobilizują nas do kolejnego spotkania - mówi jedna z uczestniczek.      

Po kilku godzinach nieśpiesznej pracy, można było zobaczyć rezultaty. Jajka ozdobione cekinami, albo sprytnie wykorzystane balony oklejone makaronem, które wielkością przypominały jaja strusie, wianki, wieńce, zające, szydełkowane ozdoby przyciągały oczy przemyślnymi wzorami i magią kolorów. Efekt finalny  z podziwem oglądały szefowe samorządu gminy - Kamila Szejner i Ewa Kubiś. Nie zabrakło kawy, słodkości i pysznej sałatki, którą przygotowały same uczestniczki.     
- U nas widać prawdziwą współpracę i wymianę międzypokoleniową. Chodzi o to, by pewne tradycje i techniki nie zaginęły. A przy okazji same uczymy się pomysłów zaczerpniętych od młodzieży i z Internetu. Coś za coś… - podsumowała na koniec przewodnicząca KGW Alicja Piątek.     

k
Dodaj swój komentarz
Nazwisko i imię:
* Email:
Treść:

ankieta


ANKIETA
ANKIETA


Pogoda
Pogoda

Administracja
eurzad4.swf
Administracja Budżet
Uchwały
Budżet

Platforma Komunikacyjna
Platforma Komunikacyjna


Mapa Gminy Chodzież
Mapa Gminy Chodzież
Instrukcja

Gospodarka Odpadami
Gospodarka Odpadami
Dowiedz się więcej...

Wielkopolska Jakość
Wielkopolska Jakość

OSP Stróżewo
OSP Stróżewo

Dolina Noteci
Dolina Noteci

Informator turystyczny LGD
Informator turystyczny LGD

Pogotowie dla bezdomnych zwierząt
Pogotowie dla bezdomnych zwierząt

Fundusze Sołeckie
Fundusze Sołeckie
2014 © Urząd Gminy w Chodzieży
sekretariat@gminachodziez.pl
CSS 2.1 XHTML 1.0