bip

Zapisz się do newslettera

Zapisz się › ›


Rodzina 500+
Rodzina 500+


Darmowa Pomoc Prawna
Darmowa Pomoc Prawna
Przejdź do zakładki projektu

Harmonogram

Koło Pszczelarzy w Chodzieży
Koło Pszczelarzy w Chodzieży

Artysta Kazimierz Słodowy
Artysta Kazimierz Słodowy

Korona Stróżewo
Korona Stróżewo


Licznik odwiedzin

3832
A A A

Aktualności : STRZELCE Będzie rekord?

Po raz drugi Szkoła Podstawowa w Strzelcach włączyła się do ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą liczbę osób. Strzelce wsparły pozostałe szkoły chodzieskiej gminy: SP w Oleśnicy, SP w Zacharzynie oraz SP w Stróżewie.


Organizatorzy zaprosili także władze gminy, rodziców oraz mieszkańców ościennych wsi. Bicie Rekordu połączono z kilkoma atrakcjami w ramach odbywającego się równolegle Pikniku Zdrowia. A tam działo się, oj działo… Tematyka pikniku dotyczyła zdrowego odżywiania, wykrywania składników pokarmowych oraz ratowania życia. M. in. zainteresowanie budził stół z pysznymi przekąskami, owocami i warzywami przygotowany przez Radę Rodziców. Na zaproszenie odpowiedziała też Joanna Bura - trener personalny, która przeprowadziła zajęcia fitness. Powodzeniem cieszyła się ścianka fotograficzna “Ratujesz, jesteś Aniołem”, gdzie pozując do zdjęcia można było uwiecznić się w atrakcyjnej pozie. Wszystko to powiązane było z dniem 16 października, podczas którego obchodzony jest Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca.

Organizatorów imprezy wsparli ratownicy medyczni Maria Religa, Maciej Szafliński, Stanisław Jarosz, Szymon Czerwień i Fundacja Ukryte Marzenia.

Dokładnie o godz. 12.00 wspólnie z innymi organizacjami, szkołami i fundacjami w całej Polsce rozpoczęto zaplanowaną na pół godziny akcję resuscytacji. Przystąpiło do niej 295 osób, w tym przedszkolaki z Rataj i Strzelec, uczniowie, nauczyciele i przybyli goście, którzy rotacyjnie zmieniali się przy dwunastu fantomach. Do akcji zgłosiło się łącznie 1399 instytucji w całym kraju. Jednak by się dowiedzieć, czy nowy rekord został pobity trzeba będzie poczekać do listopada.

- Dziękujemy nauczycielom i rodzicom za pomoc, akcja przebiegała sprawnie i bezpiecznie. Słowa wdzięczności należą się też ratownikom medycznym za udostępnienie fantomów, poświęcony czas, cenne rady i wskazówki. Radzie Rodziców dziękuję za ufundowanie bufetu z przekąskami. Mamy nadzieję, że nasze wspólne uczestnictwo przyniesie owoce i przyczyni się do ustanowienia nowego rekordu - napisali organizatorzy: Małgorzata Adamowska, Monika Maćkowiak i Marta Gryl.

 
Dodaj swój komentarz
Nazwisko i imię:
* Email:
Treść:

ankieta


ANKIETA
ANKIETA


Pogoda
Pogoda

Platforma Komunikacyjna
Platforma Komunikacyjna


Administracja
Administracja
Budżet
Uchwały
Budżet

Mapa Gminy Chodzież
Mapa Gminy Chodzież
Instrukcja

Wielkopolska Jakość
Wielkopolska Jakość

OSP Stróżewo
OSP Stróżewo

Dolina Noteci
Dolina Noteci

Informator turystyczny LGD
Informator turystyczny LGD

Pogotowie dla bezdomnych zwierząt
Pogotowie dla bezdomnych zwierząt

Fundusze Sołeckie
Fundusze Sołeckie
2014 © Urząd Gminy w Chodzieży
sekretariat@gminachodziez.pl
CSS 2.1 XHTML 1.0