bip

Zapisz się do newslettera

Zapisz się › ›


Rodzina 500+
Rodzina 500+


Darmowa Pomoc Prawna
Darmowa Pomoc Prawna
Przejdź do zakładki projektu

Harmonogram

Koło Pszczelarzy w Chodzieży
Koło Pszczelarzy w Chodzieży

Artysta Kazimierz Słodowy
Artysta Kazimierz Słodowy

Korona Stróżewo
Korona Stróżewo


Licznik odwiedzin

3879
A A A

Aktualności : Nowa sala w Strzelcach Sport otwiera bramy marzeń…

W Strzelcach oddano do użytku nowoczesną salę sportową. Uroczystość zgromadziła zarówno mieszkańców wsi, jak i władze samorządowe (w tym obie panie wójt)oraz zaproszonych gości. Oddanie sali tak zaplanowano, by zbiegło się z obchodzonym 14 października Dniem  Edukacji Narodowej.  


Jak zapowiada wójt gminy Kamila Szajner, to nie koniec modernizacji szkoły. Ukoronowaniem obecnego etapu rozbudowy jest właśnie wspaniała sala, którą podczas uroczystości można było podziwiać w pełnej okazałości. Ukończona inwestycja to także symbol wielkich zmian, które zaszły w polityce gminy dotyczącej szkolnictwa. Oto, w ciągu kilku ostatnich lat małe wiejskie szkoły, których los nie był do końca pewny przekształciły się w nowoczesne placówki coraz śmielej konkurujące o uczniów ze szkołami sąsiedniej Chodzieży.

Po przywitaniu gości, wśród których m. in. nie zabrakło starosty chodzieskiego Mirosława Juraszka, komendanta chodzieskiej Komendy Powiatowej Policji Sławomira Sobańskiego i przedstawicielki kuratorium oświaty, głos zabrała dyrektor strzeleckiej szkoły Elżbieta Grzelaczyk. Jak stwierdziła, na taki obiekt warto było czekać. - Dziś spełniają się nasze marzenia. Szkoła wzbogaciła się o izby lekcyjne i efektowną salę gimnastyczną. Dzięki temu w całym kompleksie można było umieścić przedszkole. Za ten wspaniały prezent, chcę podziękować przede wszystkim pani wójt, a także radnym z przewodniczącą rady gminy, Ewą Śliwińską na czele.

Wójt Kamila Szejner podkreśliła rolę mieszkańców wsi w tym projekcie. Właśnie dzięki ich zaangażowaniu oraz ciężkiej i uczciwej pracy doczekaliśmy się takiego obiektu. - To my sami zmieniamy świat i staramy się zapewnić naszym dzieciom jak najlepsze warunki. A zwracając się do uczniów dodała - jak wrócicie do domu podziękujcie swoim rodzicom, tacie i mamie… Najważniejsze żebyście mogli uczyć się w przyzwoitych warunkach. Nic lepiej nam nie odpłaci, jak przyszłe sukcesy naszych dzieci.

Następnie głos zabrali goście, wśród nich Ewa Czekalska przewodnicząca rady rodziców. Wielu przejechało z prezentami - piłkami i sportowymi gadżetami. Starosta gratulując obiektu stwierdził, iż wbrew pozorom to inwestycja w dorosłego człowieka. - Gratuluję wielkiej odwagi samorządowi, bo wiem jak trudno w obecnych czasach znaleźć środki na taką inwestycję.

Punktem kulminacyjnym było wspólne przecięcie wstęgi. W dalszej części uczniowie zaprezentowali efektowną i przez wiele dni przygotowywaną część artystyczną. Goście mogli oklaskiwać zarówno układy taneczne jak i akrobatyczne, choć nie zabrakło również elementów humorystycznych i kabaretowych. Na koniec dyrektor szkoły zaprosiła gości do zwiedzenia pomieszczeń oraz na słodki poczęstunek.

k

 
Dodaj swój komentarz
Nazwisko i imię:
* Email:
Treść:

ankieta


ANKIETA
ANKIETA


Pogoda
Pogoda

Platforma Komunikacyjna
Platforma Komunikacyjna


Administracja
Administracja
Budżet
Uchwały
Budżet

Mapa Gminy Chodzież
Mapa Gminy Chodzież
Instrukcja

Wielkopolska Jakość
Wielkopolska Jakość

OSP Stróżewo
OSP Stróżewo

Dolina Noteci
Dolina Noteci

Informator turystyczny LGD
Informator turystyczny LGD

Pogotowie dla bezdomnych zwierząt
Pogotowie dla bezdomnych zwierząt

Fundusze Sołeckie
Fundusze Sołeckie
2014 © Urząd Gminy w Chodzieży
sekretariat@gminachodziez.pl
CSS 2.1 XHTML 1.0