bip

Zapisz się do newslettera





Zapisz się › ›


Rodzina 500+
Rodzina 500+


Darmowa Pomoc Prawna
Darmowa Pomoc Prawna
Przejdź do zakładki projektu

Harmonogram

Koło Pszczelarzy w Chodzieży
Koło Pszczelarzy w Chodzieży

Artysta Kazimierz Słodowy
Artysta Kazimierz Słodowy

Korona Stróżewo
Korona Stróżewo


Licznik odwiedzin

3896




A A A

Aktualności : STRÓŻEWO Mamy to! Miasteczko Ruchu Drogowego otwarte

Przy boisku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Stróżewie oddano do użytku pierwsze w powiecie chodzieskim Miasteczko Ruchu Drogowego. Uroczystość otwarcia została zorganizowana w swobodnej i niezobowiązującej konwencji. Nic dziwnego, głównymi adresatami tej mini inwestycji są przecież dzieci.


Ostatnie tragiczne wydarzenia m. in. na ulicach Warszawy uświadamiają, jak wiele w kwestii bezpieczeństwa drogowego jest jeszcze do zrobienia. Im więcej podobnych obiektów, tym lepiej nie tylko dla najmłodszych użytkowników dróg, ale dla nas wszystkich. Wiadomo już, że miasteczko będzie eksploatowane przez uczniów z całej gminy i powiatu. W tym przypadku procentuje wysiłek i zaangażowanie dyrektora szkoły Piotra Jankowskiego. Po kilku miesiącach uzgodnień i prac budowlanych powstało Miasteczko Ruchu Drogowego, którego nie powstydziłyby się dużo większe ośrodki.

Część oficjalną uświetniło kilkoro znaczących gości m. in. Kamila Szejner - wójt Gminy Chodzież wraz ze swoją zastępczynią Ewą Kubiś, Mirosław Mantaj zastępca dyrektora WORD w Pile, Sławomir Sobański komendant KPP w Chodzieży. Nie zabrakło gminnych radnych. Na wstępie głos zabrał dyr. SP Piotr Jankowski. - Możemy się tylko cieszyć, że to właśnie u nas powstało miasteczko, które niemal w całości zostało przeniesione z WODR w Pile. Mamy już wszystkie atesty, sygnalizacja działa bez zarzutu i już dziś będziemy mogli pojeździć. Dziękujemy pani wójt, która od początku wspierała nas w tym przedsięwzięciu. Wywołana do tablicy Kamila Szejner oznajmiła, iż ta inwestycja będzie służyć wszystkim szkołom powiatu i gminy. - Najważniejsze jest nabycie praktyki…

Główną tematyką programu artystycznego w wykonaniu uczniów szkoły w Stróżewie był oczywiście ruch drogowy i policja. Krótko później na uliczki i skrzyżowania drogowego miasteczka wjechali rowerzyści, zaś chodniki zaanektowali piesi. Obiekt zaczął żyć własnym życiem.

W imieniu pilskiego WORD za inwestycje podziękował dyr. Mirosław Mantaj. Nie omieszkał jednak zauważyć, iż miasteczko w Stróżewie, choć pierwsze w gminie oraz w powiecie chodzieskim, jako ostatnie zamyka listę powiatów północnej wielkopolski, gdzie jeszcze takiego obiektu nie było. Jak przyznał, nigdzie jednak nie mogą pochwalić się pełną sygnalizacją świetlną.

- To był dobry dzień dla powiatu i gminy - skwitował na koniec szef chodzieskiej policji Sławomir Sobański. - Przy okazji wypada podziękować dyrekcji szkoły za organizację turniejów BRD. Niech inni biorą z was przykład. Priorytetem dla wszystkich powinno być przede wszystkim bezpieczeństwo naszych dzieci.

k

 








Dodaj swój komentarz
Nazwisko i imię:
* Email:
Treść:

ankieta


ANKIETA
ANKIETA


Pogoda
Pogoda

Platforma Komunikacyjna
Platforma Komunikacyjna


Administracja
Administracja
Budżet
Uchwały
Budżet

Mapa Gminy Chodzież
Mapa Gminy Chodzież
Instrukcja

Wielkopolska Jakość
Wielkopolska Jakość

OSP Stróżewo
OSP Stróżewo

Dolina Noteci
Dolina Noteci

Informator turystyczny LGD
Informator turystyczny LGD

Pogotowie dla bezdomnych zwierząt
Pogotowie dla bezdomnych zwierząt

Fundusze Sołeckie
Fundusze Sołeckie




2014 © Urząd Gminy w Chodzieży
sekretariat@gminachodziez.pl
CSS 2.1 XHTML 1.0