bip

Zapisz się do newslettera

Zapisz się › ›


Rodzina 500+
Rodzina 500+


Artysta Kazimierz Słodowy
Artysta Kazimierz Słodowy

Korona Stróżewo
Korona Stróżewo


Licznik odwiedzin

1015
A A A

Aktualności : NIETUSZKOWO Połączone siły zespołów zawładnęły salą i publicznością

W przeddzień święta Trzech Króli w świetlicy wiejskiej w Nietuszkowie zorganizowano koncert kolęd i pastorałek. W roli głównej wystąpiły zespoły śpiewacze z Rataj i Nietuszkowa. Spontaniczne śpiewanie udzieliło się publiczności.


Na niedzielne popołudnie 5 stycznia w świetlicy wiejskiej w Nietuszkowie wyznaczyli sobie spotkanie miłośnicy śpiewania kolęd z gminy Chodzież. Koncert poprowadziła dyr. SP w Oleśnicy Joanna Maćkowiak. Wśród gości nie zabrakło wójta gminy Chodzież Kamili Szejner, a także przewodniczącej rady Ewy Śliwińskiej którym towarzyszyły radne gminy. Zanim jednak sceną zawładnęli „chórzyści”, swoje umiejętności i talenty muzyczne zaprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej w Oleśnicy. Najpierw w odsłonie wokalnej (kolędowej), zaraz potem układ choreograficzny przedstawiła grupa dziewczynek z najmłodszych klas SP.        

W ostatniej chwili listę wykonawców uzupełnił znany już naszej gminnej społeczności Jan Maćkowiak, amator śpiewania i gitarzysta, prezes koła PCK w Wągrowcu i ceniony kronikarz OSP. Dalej stery przejął prowadzący zespoły w Ratajach i Nietuszkowie instruktor muzyki Marek Frąckowiak. Jako pierwszy na scenę wkroczył mniej zdziesiątkowany przez choroby zespół Echo Rataj. Ciekawostką jest fakt, iż w składzie (co jest nieczęsto spotykane), występują dwa głosy męskie. Po wspólnym wykonaniu kilku utworów, równie efektownie, choć ze względu na choroby tylko w 9-osobowym składzie, rozpoczął swój występ zespół Rytm Nietuszkowa. Obie grupy zaśpiewały zarówno tradycyjne kolędy, jak i nowsze numery o charakterze świątecznym np. z repertuaru Skaldów. Aplauzu nie brakowało, Marek  Frąckowiak dał się nawet namówić na bisy…       

Za chęci i włożoną pracę, a także publiczności za przybycie podziękowała wójt gminy Kamila Szejner. Na koniec współgospodarz koncertu sołtys Nietuszkowa Zenon Flitta zaprosił wszystkich obecnych na kawę i pyszne słodkości.
 k
Dodaj swój komentarz
Nazwisko i imię:
* Email:
Treść:

ankieta


ANKIETA
ANKIETA


Gazeta Gminna
Gazeta Gminna


Platforma Komunikacyjna
Platforma Komunikacyjna


Administracja
Administracja
Budżet
Uchwały
Budżet

Mapa Gminy Chodzież
Mapa Gminy Chodzież
Instrukcja

Wielkopolska Jakość
Wielkopolska Jakość

OSP Stróżewo
OSP Stróżewo

Dolina Noteci
Dolina Noteci

Informator turystyczny LGD
Informator turystyczny LGD

Pogotowie dla bezdomnych zwierząt
Pogotowie dla bezdomnych zwierząt
2014 © Urząd Gminy w Chodzieży
sekretariat@gminachodziez.pl
CSS 2.1 XHTML 1.0