bip

Zapisz się do newslettera

Zapisz się › ›


Rodzina 500+
Rodzina 500+


Darmowa Pomoc Prawna
Darmowa Pomoc Prawna
Przejdź do zakładki projektu

Harmonogram

Koło Pszczelarzy w Chodzieży
Koło Pszczelarzy w Chodzieży

Artysta Kazimierz Słodowy
Artysta Kazimierz Słodowy

Korona Stróżewo
Korona Stróżewo


Licznik odwiedzin

17062
A A A

Aktualności : Wielkie spotkanie w małych Słomkach

Z roku na rok frekwencja wzrasta. Noworoczne spotkanie seniorów zgromadziło rekordową ilość ponad 150 zainteresowanych z terenu całej gminy, którzy w dniu 15 stycznia zjechali się do sali w Słomkach. Zaproszenie Gminy Chodzież, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej i Stowarzyszenia SOCIUS przyjęli również parlamentarzyści i osoby ich reprezentujące.


Zanim jednak głos zabrali przedstawiciele władz gminy i świata polityki, uczestników powitał poznański śpiewak i jak się okazało znakomity wodzirej Bartosz Kuczyk. Maestro w półgodzinnym recitalu, jak w pigułce zaprezentował przegląd najsłynniejszych arii operowych i operetkowych, a także nieśmiertelnych przebojów w rodzaju „Brunetki, blondynki”. Dodajmy, iż artysta związany był m. in. z Teatrem Muzycznym w Poznaniu, a także z Prywatnym Teatrem Operowym znanej w świecie śpiewaczki Urszuli Trawińskiej-Moroz. Śpiewał też i poprowadził ponad 700 koncertów w ramach trasy „Trzech Tenorów”. Obecnie współpracuje z Prywatnym Teatrem Operowym Marka Tracza i prowadzi własną działalność koncertową. Dodatkową atrakcją i to mimo pewnych kłopotów ze sprzętem, okazały się występy towarzyszącej mu tancerki i choreografki z Kijowa Mariny Ostapei, której trzy pełne ekspresji tańce z elementami czardasza, flamenco i kankana spotkały się z gorącym aplauzem uczestników spotkania.     

Dziękując za tak pozytywny odzew, gości przywitały „sprawczynie” wydarzenia kierownik GOPS - Alicja Zielińska i prezes Stowarzyszenia SOCIUS - Dominika Gruszczyńska, które następnie poprosiły o głos wójta Kamilę Szejner.  Jak widać w rok 2020 wkroczyliśmy z przytupem. A zwracając się do seniorów dodała. - Chciałabym, żeby ten rok był dla was pełen zdrowia i radości..     

Dalej odczytano list od Marleny Maląg , minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, która tym  z uwagi na obowiązki nie mogła osobiście przybyć  do Słomek. Następnie głos zabrali goście, m. in. poseł na Sejm RP Marcin Porzucek, radny Sejmiku Woj. Wielkopolskiego Adam Bogrycewicz, asystenci posłów, a na koniec proboszcz parafii Nawiedzenia NMP w Chodzieży ks. Jan Korygacz. Proboszcz przed podzieleniem się opłatkiem, zachęcił do zmówienia wspólnej modlitwy, a także poprosił o Wieczny Odpoczynek „za tych, którzy odeszli”.  Dobre 20 minut trwało dzielenie się opłatkiem i składanie wzajemnych życzeń na rok 2020. Nic dziwnego, bowiem frekwencja tego dnia dopisała nadzwyczajnie. Całość zakończył podany przez znakomicie zorganizowany zespół złożony z pracownic gminy i pań z SOCIUSA smaczny obiad oraz słodkości.

Pik
Dodaj swój komentarz
Nazwisko i imię:
* Email:
Treść:

ankieta


ANKIETA
ANKIETA


Pogoda
Pogoda

Platforma Komunikacyjna
Platforma Komunikacyjna


Administracja
Administracja
Budżet
Uchwały
Budżet

Mapa Gminy Chodzież
Mapa Gminy Chodzież
Instrukcja

Wielkopolska Jakość
Wielkopolska Jakość

OSP Stróżewo
OSP Stróżewo

Dolina Noteci
Dolina Noteci

Informator turystyczny LGD
Informator turystyczny LGD

Pogotowie dla bezdomnych zwierząt
Pogotowie dla bezdomnych zwierząt

Fundusze Sołeckie
Fundusze Sołeckie
2014 © Urząd Gminy w Chodzieży
sekretariat@gminachodziez.pl
CSS 2.1 XHTML 1.0