bip

Zapisz się do newslettera

Zapisz się › ›


Rodzina 500+
Rodzina 500+


Darmowa Pomoc Prawna
Darmowa Pomoc Prawna
Przejdź do zakładki projektu

Harmonogram

Koło Pszczelarzy w Chodzieży
Koło Pszczelarzy w Chodzieży

Artysta Kazimierz Słodowy
Artysta Kazimierz Słodowy

Korona Stróżewo
Korona Stróżewo


Licznik odwiedzin

3833
A A A

Aktualności : GMINA CHODZIEŻ Zdalna sesja w Gminie

Pandemia wymusiła zmiany. Ostatnie XX posiedzenie Rady Gminy zaplanowane na piątek 8 maja odbyło się w trybie zdalnym. Mimo krańcowo różnych warunków radni pomyślnie przebrnęli przeprowadzkę do świata wirtualnego.


Jak podkreśla przewodnicząca rady Ewa Śliwińska, do takiego trybu obrad obliguje samorządowców ustawa z dnia 2 marca o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, a także innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych. Całość przebiegła sprawnie i bez specjalnych perturbacji. W tym przypadku przydatny i niezawodny okazał się system głosowania pn. POSIEDZENIA.PL dzięki któremu radni zrealizowali przyjęty harmonogram.     

W praktyce Ewa Śliwińska prowadziła obrady samotnie obserwując ekran na sali obrad, który online połączony był z tabletami radnych przebywających w swoich domach. Również z wiadomych względów osobno w zaciszu swojego  gabinetu uczestniczyła w sesji wójt gminy Kamila Szejner. - Staramy się na bieżąco realizować wszystkie sprawy dotyczące gminy Chodzież. Nie jest tajemnicą, tak jak inne samorządy borykamy się z podobnymi problemami. Na pewno wpływy z tytułu podatków są dużo niższe od oczekiwanych i bez cięć w inwestycjach się nie obędzie. Na razie jeszcze nie wiadomo, jak mocno będzie trzeba skorygować te plany - dodała pani wójt.     

W trakcie posiedzenia po przyjęciu porządku obrad oraz sprawozdań od przewodniczących komisji z prac między sesjami, radni przegłosowali projekty uchwał m.in. dotyczące miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Chodzież w obrębie wsi Stróżewo, (na obszarze działki o numerze ewidencyjnym 48/1) oraz o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Chodzież w obrębie wsi Rataje, w rejonie skrzyżowania dróg wojewódzkich nr 190 i nr 191. Wyrażono też zgodę na zbycie działek gruntu wchodzących w skład gminnego zasobu nieruchomości, a także przyjęto „Program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Chodzież”. Nie obyło się też bez zmiany uchwały budżetowej gminy Chodzież na rok 2020, a tym samym Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Chodzież na lata 2020-2024.

Pik

Fot. Tym razem przewodnicząca Rady Gminy Ewa Śliwińska poprowadziła sesję nieco innego typu…
Dodaj swój komentarz
Nazwisko i imię:
* Email:
Treść:

ankieta


ANKIETA
ANKIETA


Pogoda
Pogoda

Platforma Komunikacyjna
Platforma Komunikacyjna


Administracja
Administracja
Budżet
Uchwały
Budżet

Mapa Gminy Chodzież
Mapa Gminy Chodzież
Instrukcja

Wielkopolska Jakość
Wielkopolska Jakość

OSP Stróżewo
OSP Stróżewo

Dolina Noteci
Dolina Noteci

Informator turystyczny LGD
Informator turystyczny LGD

Pogotowie dla bezdomnych zwierząt
Pogotowie dla bezdomnych zwierząt

Fundusze Sołeckie
Fundusze Sołeckie
2014 © Urząd Gminy w Chodzieży
sekretariat@gminachodziez.pl
CSS 2.1 XHTML 1.0