bip

Zapisz się do newslettera

Zapisz się › ›


Rodzina 500+
Rodzina 500+


Darmowa Pomoc Prawna
Darmowa Pomoc Prawna
Przejdź do zakładki projektu

Harmonogram

Koło Pszczelarzy w Chodzieży
Koło Pszczelarzy w Chodzieży

Artysta Kazimierz Słodowy
Artysta Kazimierz Słodowy

Korona Stróżewo
Korona Stróżewo


Licznik odwiedzin

17103
A A A

Aktualności : GMINA CHODZIEŻ Rowerem po gminie

System rowerów miejskich CHROMEK zdobywa coraz większą popularność. W systemie tym od ubiegłego roku uczestniczy też Gmina Chodzież.
Jak wiadomo sezon opóźniła epidemia koronawirusa. Co prawda obostrzenia rządu zostały złagodzone już na początku maja, ale miłośnicy rowerów musieli uzbroić się w cierpliwość. Od ubiegłego roku decyzją radnych i wójta gminy Kamili Szejner także Gmina Chodzież włączyła się do systemu CHROMEK


Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, rozpoczęty 29 maja sezon potrwa do 31 października 2020r. Dla mieszkańców to same korzyści. Obszar korzystania z rowerów dotyczy obszaru  miasta i miejscowości Rataje i Strzelce. Operatorem systemu jest ROOVEE S.A z siedzibą ul. Ryżowa 33a/7 02-495 Warszawa. W gminie wiejskiej funkcjonują dwie strefy ROOVEE PARK: stacja przy sali wiejskiej w Ratajach, Osiedle Wichrowe Wzgórze 1 oraz stacja przy sali wiejskiej Strzelce 24.     
Warunkiem korzystania z rowerów jest pobranie aplikacji mobilnej dostępnej  na stronie internetowej www.chromek.pl wraz z akceptacją regulaminu, który określa zasady wypożyczania i zwrotu rowerów. W tym sezonie w regulaminie wprowadzono kilka ważnych zmian. I tak np. za pozostawienie roweru poza strefą zapłacimy 4 złote, zamiast 1,50 kary. Natomiast za przewożenie osób trzecich 1000 złotych mandatu, zamiast dotychczasowych 100 złotych. Nie jest tajemnicą, że przed rozpoczęciem sezonu trzeba było dokonać sporej ilości napraw tych rowerów. Brak poszanowania sprzętu przez niektórych użytkowników skutkował wymianą części elektronicznych, dzwonków, a nawet siodełek. Trzeba też dodać, iż obecnie w związku z epidemią koronawirusa obowiązują surowe zasady sanitarne. Rowerzyści powinni używać podczas jazdy jednorazowych rękawiczek, zaś wszystkie 87 jednośladów jest regularnie dezynfekowane przez pracowników Miejskiego Zakładu Komunikacji.     
Warto dodać iż w 2019 roku rowery gminy wiejskiej Chodzież (10 sztuk) wypożyczane były 8.583 razy, użytkownicy przejechali nimi 15.305,33 km, w czasie 2.376 godzin, 37 minut i 23 sekundy, ze średnią prędkością 8,51 km/h.

k
Dodaj swój komentarz
Nazwisko i imię:
* Email:
Treść:

ankieta


ANKIETA
ANKIETA


Pogoda
Pogoda

Platforma Komunikacyjna
Platforma Komunikacyjna


Administracja
Administracja
Budżet
Uchwały
Budżet

Mapa Gminy Chodzież
Mapa Gminy Chodzież
Instrukcja

Wielkopolska Jakość
Wielkopolska Jakość

OSP Stróżewo
OSP Stróżewo

Dolina Noteci
Dolina Noteci

Informator turystyczny LGD
Informator turystyczny LGD

Pogotowie dla bezdomnych zwierząt
Pogotowie dla bezdomnych zwierząt

Fundusze Sołeckie
Fundusze Sołeckie
2014 © Urząd Gminy w Chodzieży
sekretariat@gminachodziez.pl
CSS 2.1 XHTML 1.0