bip

Zapisz się do newslettera

Zapisz się › ›


Rodzina 500+
Rodzina 500+


Darmowa Pomoc Prawna
Darmowa Pomoc Prawna
Przejdź do zakładki projektu

Harmonogram

Koło Pszczelarzy w Chodzieży
Koło Pszczelarzy w Chodzieży

Artysta Kazimierz Słodowy
Artysta Kazimierz Słodowy

Korona Stróżewo
Korona Stróżewo


Licznik odwiedzin

16999
A A A

Aktualności : STRÓŻEWO Będzie Was brakowało…

W takim składzie zobaczyli się po raz ostatni. W piątek w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Stróżewie dyrekcja zorganizowała pożegnanie absolwentów klas ósmych.Było trochę nostalgicznie, chwile radości mieszały się ze wspomnieniami i odrobiną smutku.   
W słoneczne czerwcowe przedpołudnie na placu przy budynku szkolnym (w stosownych odległościach), ustawiła się 17-osobowa grupa młodzieży, by odebrać dokument ukończenia podstawowego etapu edukacji.


Podobnie jak przy innych tego typu okazjach nie obyło się bez ukradkiem ocieranych łez… W tym roku świadectwa otrzymali: Konstancja Gapińska, Mateusz Kostuś, Borys Koźma, Szymon Kryk, Nikodem Kwaśny, Kacper Piątek, Mikołaj Piątek, Wojciech Pielach, Aleksander Siudyga, Magdalena Srebny, Nikodem Ślefarski, Nikodem Świątnicki, Izabela Witkowska. Wyróżnieni zostali: Julia Polcyn z najwyższą średnią w szkole 5,47, która za swoje osiągnięcia otrzymała nagrody o wartości 1000 zł, a także Lena Małachowska - średnia 5,11, Oskar Ludowicz średnia 4,95 oraz Kaja Krasnopolska średnia 4,84.     
Zanim jednak najlepsi dostąpili wspomnianych wyróżnień nastąpiła symboliczna zmiana warty - poczet ośmioklasistów przekazał sztandar szkoły swoim o rok młodszym kolegom. Następnie głos zabrał dyrektor szkoły, Piotr Jankowski, który nie ukrywał zadowolenia i dumy z faktu, iż cała siedemnastka uczniów kończy szkołę w roli absolwentów. -Wybraliście już sobie kolejne szkoły według waszych zainteresowań i predyspozycji. Nie zawsze jednak ten pierwszy wybór jest trafnym wyborem. Macie do tego prawo, to wy kreujecie teraz rzeczywistość…  Dawno nie spotkałem się z klasą tak zgraną i społecznie zintegrowaną. Zawsze byliście razem i pomagaliście sobie. Będzie tu was bardzo brakowało, tych dużych chłopców i dziewczyn…     
Dalej dyrektor z humorem i wnikliwością scharakteryzował sylwetkę każdego z kończących szkołę uczniów. Najlepszym z nich, a także ich rodzicom dyrektor w towarzystwie wychowawczyni klasy VIII Beaty Szlecht i przewodniczącej rady rodziców Katarzyny Nowakowskiej-Kwaśny wspólnie wręczyli nagrody i wyróżnienia.      
- Pragnę żebyście byli szczęśliwi i spełniły się wszystkie wasze marzenia - mówiła wyraźnie wzruszona wychowawczyni. - Cieszę się, że pojawiliście się w moim życiu. Wiele się od was nauczyłam i na zawsze pozostaniecie w moim sercu - dodała na pani Beata, która podobnie jak absolwenci, sama również obdarowana została przez radę rodziców atrakcyjnymi książkami.       
Warto dodać, ze nikt tu nie wyszedł z pustymi rękami. Wszyscy absolwenci otrzymali prezenty i gadżety. W trakcie spotkania odegrano hymn szkolny, odpalono konfetti a niestandardową oprawę muzyczną, osobiście akompaniując na gitarze zapewnił Tomasz Śróda. Na koniec wszyscy zafundowali sobie wspólną pamiątkową fotografię.

k
Dodaj swój komentarz
Nazwisko i imię:
* Email:
Treść:

ankieta


ANKIETA
ANKIETA


Pogoda
Pogoda

Platforma Komunikacyjna
Platforma Komunikacyjna


Administracja
Administracja
Budżet
Uchwały
Budżet

Mapa Gminy Chodzież
Mapa Gminy Chodzież
Instrukcja

Wielkopolska Jakość
Wielkopolska Jakość

OSP Stróżewo
OSP Stróżewo

Dolina Noteci
Dolina Noteci

Informator turystyczny LGD
Informator turystyczny LGD

Pogotowie dla bezdomnych zwierząt
Pogotowie dla bezdomnych zwierząt

Fundusze Sołeckie
Fundusze Sołeckie
2014 © Urząd Gminy w Chodzieży
sekretariat@gminachodziez.pl
CSS 2.1 XHTML 1.0