bip

Zapisz się do newslettera

Zapisz się › ›


Rodzina 500+
Rodzina 500+


Darmowa Pomoc Prawna
Darmowa Pomoc Prawna
Przejdź do zakładki projektu

Harmonogram

Artysta Kazimierz Słodowy
Artysta Kazimierz Słodowy

Korona Stróżewo
Korona Stróżewo


Licznik odwiedzin

241
A A A

Aktualności : RATAJE Święto pani Ireny

W ostatni czwartek jubileusz 90-lecia urodzin obchodziła mieszkanka Rataj p. Irena Nowak. Z tej okazji jubilatkę odwiedziły Kamila Szejner - wójt gminy wraz z zastępcą Ewą Kubiś.


Obie panie wójt starają się pamiętać o wszystkich seniorach z terenu swojej gminy, którzy ukończyli magiczną granicę 90 lat życia. Także w tym przypadku tradycji musiało stać się zadość. Skład delegacji uzupełniła sołtys wsi Rataje, Teresa Soch.

Pani Irena przywitała gości na progu swojego pokoju. Kilka chwil później wraz z bukietem kwiatów i specjalnym dyplomem, przyjęła na swoje ręce oficjalne życzenia urodzinowe od wójta gminy Kamili Szejner. - Tak długie życie może być skarbnicą doświadczeń dla kilku pokoleń Polaków. Wierzę, że wielu ludzi czerpie z niej obficie, ponieważ Pani sędziwy wiek jest naszym wspólnym, drogocennym dziedzictwem. Niech zatem wolno mi będzie podziękować Pani w imieniu własnym i całej gminnej społeczności za wszelkie trudy i owoce minionych 90 lat oraz złożyć życzenia zdrowia i pogody ducha na kolejne lata…

Do życzeń, dołączyły pozostałe panie, które gratulowały gospodyni dobrej kondycji, pamięci i …życiowego optymizmu. W rewanżu jubilatka wspólnie z córką Iwoną i synem Mariuszem zaprosili gości do stołu na kawę oraz poczęstowali okolicznościowym tortem.

Pani Irena urodziła się w 1931 roku w Chodzieży. Podczas II wojny jej rodzina została wysiedlona m. in. do obozu pod Łodzią, a także do Strzelęcina i w lubelskie. W 1953 roku wyszła za mąż i wraz z mężem Antonim wychowali piątkę dzieci. Jubilatka większość pracy zawodowej poświęciła doglądając swoje gospodarstwo, z rzadka najmując się do pracy w okolicznym PGR i w mleczarni. Od 1969 roku mieszka we własnym domu w Ratajach. Skład najbliższej rodziny uzupełnia piątka wnuków i póki co - czwórka prawnuków.
Dodaj swój komentarz
Nazwisko i imię:
* Email:
Treść:

ankieta


ANKIETA
ANKIETA


Gazeta Gminna
Gazeta Gminna


Platforma Komunikacyjna
Platforma Komunikacyjna


Administracja
Administracja
Budżet
Uchwały
Budżet

Mapa Gminy Chodzież
Mapa Gminy Chodzież
Instrukcja

Wielkopolska Jakość
Wielkopolska Jakość

OSP Stróżewo
OSP Stróżewo

Dolina Noteci
Dolina Noteci

Informator turystyczny LGD
Informator turystyczny LGD

Pogotowie dla bezdomnych zwierząt
Pogotowie dla bezdomnych zwierząt
2014 © Urząd Gminy w Chodzieży
sekretariat@gminachodziez.pl
CSS 2.1 XHTML 1.0