bip

Zapisz się do newslettera

Zapisz się › ›


Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków
Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków


Rodzina 500+
Rodzina 500+


Artysta Kazimierz Słodowy
Artysta Kazimierz Słodowy

Korona Stróżewo
Korona Stróżewo


Licznik odwiedzin

8400
A A A

Aktualności : OSP Stróżewo ma nowy wóz strażacki

Powitanie było iście gorące. Wiwaty, race i fajerwerki towarzyszyły przyjazdowi nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego marki Volvo. Radości, a nawet maskowanego gdzieniegdzie wzruszenia nie ukrywali też sami druhowie, dla których zmiana sprzętu to wydarzenie niemal epokowe.


Czwartek był dla społeczności Stróżewa dniem szczególnym. Po wielu latach prężnie działająca miejscowa OSP doczekało się sprzętu na miarę XXI wieku.  Mimo późnej pory na samochód cierpliwie oczekiwał świetnie zorganizowany tłum mieszkańców. Zbliżające się do rogatek wsi samochody z daleka awizowało wycie syren i błyski kogutów. Kiedy dojechały do remizy odpalono race. Nowy błyszczący świeżą farbą samochód z fantazją zajechał do jednostki macierzystej w towarzystwie kilku innych wozów z okolicznych jednostek.      

- Dziękujemy za nowy sprzęt. Po czterdziestu latach mamy wreszcie samochód na miarę współczesnych potrzeb. Dziękujemy władzom gminy, że wsparły i pilotowały nasze potrzeby- podkreślali przedstawiciele zarządu miejscowej OSP - Artur Binkowski i Adrian Urbański. W dalszej kolejności kilka zdań dopowiedzieli komendant PSP w Chodzieży Adam Grunwald oraz reprezentująca gminę zastępca wójta gminy Chodzież - Ewa Kubiś. W międzyczasie samochód oglądały spore rzesze miejscowych. Szczególne zainteresowanie - czemu nie ma się co dziwić, błyszczące świeżością auto budziło zachwyt wśród najmłodszych. Atmosferę radosnego pikniku podkreślił pokaz ogni sztucznych, zaś na wszystkich chętnych czekała gorąca zupa i  kawa oraz słodkości. Jak przystało na tak poważny zakup, wóz musiał zostać „ochrzczony” w tym przypadku padło na  przedstawicielkę samorządu Ewę Kubiś, komendanta PPST Adama Grunwalda oraz strażaków miejscowej OSP.     

Przypomnijmy, o pozyskaniu środków finansowych na nowy samochód jeszcze w maju br. poinformował władze i radnych gminy, poseł Krzysztof Czarnecki. Na zakup nowego samochodu dla OSP Stróżewo złożyły się po połowie - dofinansowanie z MSWiA (Komenda Główna Państwowych Straży Pożarnych) - 400 tys. złotych oraz dotacja celowa Gminy Chodzież również 400 tys. złotych. Uroczysty apel i przekazanie promes strażakom z terenu Wielkopolski miało miejsce w Muzeum - Zamku Górków w Szamotułach ostatniego dnia maja. Z pewnością argumentem za przyznaniem nowego pojazdu była przynależność OSP Stróżewo do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego.    
Dodaj swój komentarz
Nazwisko i imię:
* Email:
Treść:

ankieta


ANKIETA
ANKIETA


Gazeta Gminna
Gazeta Gminna


Platforma Komunikacyjna z UG
Platforma Komunikacyjna z UG


Ważne dokumenty
Ważne dokumenty
Budżet
Uchwały
Budżet

Mapa Gminy
Mapa Gminy
Instrukcja

Wielkopolska Jakość
Wielkopolska Jakość

OSP Stróżewo
OSP Stróżewo

Dolina Noteci
Dolina Noteci

Informator turystyczny
Informator turystyczny

Psy do adopcji
Psy do adopcji
2014 © Urząd Gminy w Chodzieży
sekretariat@gminachodziez.pl
CSS 2.1 XHTML 1.0